رسانه اقتصاد ترابری ایران

حمل و نقل دریایی

یکشنبه, 21 آبان 1402
بر اثر حمله‌ سایبری؛

4 بندر بزرگ استرالیا تعطیل شد

بنادر 4 شهر بزرگ استرالیا شامل سیدنی، ملبورن، بریزبن و فریمانتل، پس از گزارش شرکت حمل‌ونقل و لجستیک بین‌المللی DP World  درباره وقوع یک حادثه امنیتی سایبری، تعطیل شد.

به گزارش پایگاه خبری ترابران به نقل از دیلی میل، دی‌پی ورلد استرالیا که اپراتور 4 ترمینال کانتینری در چهار شهر بزرگ استرالیا است، تصمیم گرفت که بنادر خود را در سیدنی، ملبورن، بریزبن و فریمانتل تعطیل کند. این شرکت تصمیم خود را در اواخر شب جمعه اتخاذ و روز شنبه دسترسی به این ترمینال‌ها را به دلیل بروز یک مشکل امنیتی محدود کرد.

دی‌پی ورلد استرالیا در بیانیه‌ای به روزنامه «The Australian Financial Review»، بزرگ‌ترین نشریه مالی استرالیا، اعلام کرد: «برای محافظت از کارکنان، مشتریان و سیستم ‌های خود، دسترسی زمینی به ترمینال‌های کانتینری خود را در 4 شهر بزرگ استرالیا محدود کرده است.»

این محدودیت تا زمانی ادامه خواهد داشت که تحقیقات این شرکت درباره مشکل امنیتی به‌وجود آمده، به پایان برسد.

دراین بیانیه گفته شده است: «تیم های ما سخت در حال کار و بررسی این مشکل هستند تا وضعیت را کنترل کنند و تأثیر آن را بر سیستم‌ها و داده‌های خود مشخص کنند.»

گفته می‌شود محدودیت دسترسی به ترمینال‌ها می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر تجارت بین‌المللی استرالیا داشته باشد.

این شرکت در ادامه این بیانیه اعلام کرد که DP World تاکید کرد: «این محدودیت دسترسی بخشی از یک پاسخگویی جامع به  وقوع  یک مشکل امنیتی است. این پاسخ شامل همکاری با متخصصان امنیت سایبری، تحقیق فعالانه درباره حادثه و اطلاع‌رسانی به مقامات مربوطه می‌شود.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *