رسانه اقتصاد ترابری ایران

سه شنبه, 20 اردیبهشت 1401
بخش خصوصی خواستار جلوگیری از تعویق برگزاری نهمین نمایشگاه بین‌المللی ریلی شد؛

بدعت شرکت راه‌آهن در برگزاری نمایشگاه حمل‌ونقل ریلی

دو انجمن فعال در بخش حمل‌ونقل و صنایع ریلی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران درخواست کردند که از تعویق مجدد زمان برگزاری نهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته جلوگیری شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ترابران، یک بار دیگر دولت چوب لای چرخ بخش خصوصی گذاشت. این بار شرکت راه‌آهن ایران بدون حضور متولیان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته نخستین جلسه سیاست‌گذاری این رویداد را برگزار کرده و بدون درنظر گرفتن ملاحظات بخش خصوصی به‌تعویق افتادن این رویداد بین‌المللی را درخواست کرده است. این در حالی است که کمتر از یک ماه دیگر به برگزاری این نمایشگاه مانده است و شرکت‌کنندگان، مدعوین و مهمانان برنامه‌ریزی خود را برای شرکت در این رویداد انجام داده‌اند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که سیدمیعاد صالحی، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت راه‌آهن در نامه‌ای خطاب به رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد که نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری نهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته در تاریخ یازدهم اردیبهشت‌ماه با حضور اعضای هیئت‌مدیره شرکت راه‌آهن (در غیاب حضور نمایندگان بخش خصوصی) تشکیل شده است. صالحی در آن نامه از پیمان پاک درخواست کرده بود که این رویداد به تعویق بیفتد و به نیمه دوم مهرماه منتقل شود.

پیرو این مکاتبه، دو انجمن فعال در بخش حمل‌ونقل و صنایع ریلی در نامه‌ای خطاب به رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران درخواست کردند که از تعویق مجدد زمان برگزاری نهمین نمایشگاه بین‌المللی حمل‌ونقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته جلوگیری شود.

در بخشی از نامه بابک احمدی، رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی و خدمات وابسته و محمدمهدی اسلامی، رئیس هیئت‌مدیره انجمن صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان واگن، لکوموتیو، تجهیزات و خدمات ریلی به دکتر پیمان پاک، رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران چنین آمده است که دو انجمن نامبرده به‌عنوان نمایندگان بخش خصوصی فعال در بخش حمل‌ونقل و صنایع ریلی کشور متولی برگزاری نمایشگاه نامبرده هستند و باید در جلسات شورای سیاست‌گذاری حضور داشته باشند، اما متاسفانه در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری این نمایشگاه حاضر نبودند.

از نظر این دو تشکل بخش خصوصی، با عنایت به توضیحات شرکت راه‌آهن برای به تعویق انداختن تاریخ نمایشگاه و شیوه تشکیل جلسه شورای سیاست‌گذاری بدون حضور نمایندگان بخش خصوصی، به نظر می‌رسد نمایشگاه مدنظر شرکت راه‌آهن به‌عنوان نماینده دولت در بخش حمل‌ونقل ریلی کشور، نمایشگاهی جدید و متفاوت از نمایشگاه فعلی است که در تصمیم‌گیری درباره ضرورت برگزاری و امکان‌سنجی استقبال بخش خصوصی از آن، نیازمند فرصت مناسب‌تری است.

بنابراین با توجه به یک مرحله تعویق زمان برگزاری نمایشگاه فوق به درخواست شرکت راه‌آهن و شرکت‌های بخش خصوصی از اسفند ماه سال گذشته به زمان مقرر فعلی یعنی سوم تا ششم خردادماه و همچنین با توجه به هزینه‌های هنگفت صورت گرفته برای غرفه‌سازی و تامین و تدارک، استقبال حداکثری شرکت‌ها، تکمیل ظرفیت نمایشگاه، تنظیم زمان حضور مدعیون داخلی و خارجی و نهایتا فرصت اندک باقی‌مانده تا تاریخ برگزاری نمایشگاه خواهشمند است دستور فرمایید نمایشگاه در زمان مقرر برنامه‌ریزی شده یعنی همان 3 تا 6 خردادماه برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *