رسانه اقتصاد ترابری ایران

یکشنبه, 9 آبان 1400

۲۵ درصد از قطارهای مترو نیاز به تعمیرات دارد

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران گفت: ۲۵ درصد از قطارهای مترو از سرویس دهی خارج شده اند اما با توجه به افزایش ساعات طرح ترافیک، زمان تعمیر قطارها نیز سرعت خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تمهیدات شرکت بهره‌برداری مترو همزمان با افزایش ساعت طرح ترافیک از دهم آبان ماه ۱۴۰۰ خبر داد.

علی عبداله پور با اشاره به اینکه مترو یکی از مهمترین وسایل حمل و نقل عمومی در شهر تهران است و استفاده شهروندان از آن باعث کاهش ترافیک و آلودگی هوا خواهد شد گفت: در حال حاضر بخاطر شرایط کرونا و رعایت فاصله اجتماعی، سرفاصله حرکت قطارها با حداقل زمان ممکن اجرا می‌شود و این روند همزمان با افزایش ساعت طرح ترافیک نیز ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: اگر با روند افزایشی مسافر در ایستگاه‌های خطوط هفتگانه و واگن‌های مترو روبرو شویم با تمام توان و ظرفیت خدمات رسانی می‌کنیم و در صورت لزوم قطارهای فوق‌العاده را برای جابجایی مسافران نیز اعزام خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه، حدود ۲۵ درصد از قطارها به علت تعمیرات خارج از سرویس دهی هستند گفت: در حال حاضر ۱۶۱ قطار از ۱۷۱ قطار موجود در خطوط هفتگانه مترو فعال هستند و مابقی به علت تعمیرات از خطوط خارج شده‌اند. اما با توجه به اینکه ساعات طرح ترافیک افزایش می‌یابد، زمان تعمیر قطارها نیز سرعت خواهد یافت.

عبداله پور با اشاره به اینکه اقدامات و تمهیدات لازم برای حضور شهروندان در شهر زیرزمینی پیش‌بینی شده است افزود: بر اساس تجربیات سنوات گذشته، در نخستین روزهای اجرای زمان افزایش ساعت طرح ترافیک؛ مترو با استقبال مسافران روبرو می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شاید پیش بینی افزایش مسافر فقط برای روزها و هفته‌های نخست افزایش ساعت طرح ترافیک باشد. اما به تدریج آمار کمتر شده و به وضعیت نرمال می‌رسیم. ولی از شهروندان درخواست داریم هنگام استفاده از مترو، رعایت پروتکل‌های بهداشتی را توجه داشته باشند.

 

منبع خبر:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *