رسانه اقتصاد ترابری ایران

چهارشنبه, 3 فروردین 1401

۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس به ظرفیت حمل و نقل پایتخت افزوده می‌شود

نائب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در پیام نوروزی خود با اعلام این خبر که تا پایان سال ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس را به ظرفیت حمل و نقل اضافه می کنیم، گفت: از همین روی برای سال ۱۴۰۱ طبق تعهدات دولت، موضوع حمل و نقل عمومی پر رونق خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، پرویز سروری در پیام نوروزی خود، ضمن تبریک نوروز، درحالی که سال ۱۴۰۱ را سالی مشحون از موفقیت ها و پیروزی ها برای ملت ایران خواند، اظهارکرد: همزمانی این سال با نام و یاد امام زمان (عج) در ایام ولادت ایشان آغازگر و نشانه موفقیت های ملت ایران در آینده خواهد بود.   

وی در ادامه گفت: دولت امیدوار است که سقف بودجه را در ماه های اولیه این سال تحقق بخشد تا بتوانیم در جهت کمک به مردم و کاهش قیمت ها و افزایش خدمات، اقدامات اساسی را انجام دهیم.

نائب رئیس شورا ضمن پیشنهاد ارائه گزارشی از تحقق شعار سال ۱۴۰۰ خطاب به مسئولان اظهارکرد: با اینکه دولت جدید نیمی از سال را در اختیار داشت اما اقدامات مناسبی را در جهت گشایش کسب و کار و مانع زدایی از صدور مجوزها انجام داده است که این موضوع آثار خوبی دارد و ما نیز در شورای شهر بیشترین تلاش خود را صرف کاهش زمان صدور پروانه کردیم که اولین مصوبه ما در بدو ورود به شورا در این رابطه بود و در پایان سال ۱۴۰۰ نیز مصوبه تکمیلی دیگری در خصوص کاهش بروکراسی صدور پروانه و ساخت و ساز داشتیم و این یعنی عزمی جزم شده که خدمات آسان تر ارایه شود.

سروری سپس درخصوص برنامه‌ ها و فعالیت های شورا گفت: در بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تلاش کردیم نگاهی تحولی به شهرداری و مدیریت شهری به وجود بیاوریم و مخروط بودجه بندی را تغییر دهیم تا اولویت های بودجه را در مناطق جنوبی تهران تحقق بخشیم و این یعنی بیشترین سطح خدمات ۱۴۰۱ برای کاهش فاصله شمال و جنوب تهران است و ما در این مدت کوتاه نیز توانستیم بخش قابل ملاحظه ای از این برنامه را محقق کنیم.

وی همچنین خاطر نشان کرد: برای تهرانی که دچار کمبود وسایل و تجهیزات حمل و نقل است، تا پایان سال ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس را به ظرفیت  ناوگان اتوبوسرانی اضافه  کرده‌ایم  و از همین روی برای سال  ۱۴۰۱  طبق تعهدات دولت، موضوع حمل و نقل در حوزه مترو، اتوبوس و تاکسی پر رونق خواهد بود و این تلاشی است برای کاهش آلودگی و افزایش ظرفیت های حمل و نقل عمومی پایتخت.

نائب رئیس شورا در پایان خطاب به شهروندان اظهاری امیدواری کرد که با تلاش شورا و اقدامات شهرداری سالی پر از موفقیت و خدمت را به مردم عزیز تهران ارائه خواهیم کرد و این امیدیست که در سال ۱۴۰۱ به تحقق خواهد نشست چون نمایندگان شما در شورای شهر عزم خود را برای نظارت مستمر وهدایت دقیق و اعمال حمایت های جدی جزم کرده اند تا زمینه های تحقق وعده بودجه ۱۴۰۱ و شعارهای انتخاباتی را محقق کنند.

 

منبع خبر : ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *