رسانه اقتصاد ترابری ایران

صنایع ریلی

دوشنبه, 24 اردیبهشت 1403
رونمایی از نخستین لکوموتیو مپ 30؛

گلوگاه تولید در مپنا تامین مواد اولیه است

مدیرعامل مپنا با بیان اینکه گلوگاه تولید در این شرکت تامین مواد اولیه است، بر رفع آن تاکید کرد و گفت: «مپنا به سمت تولید لوکوموتیو برقی پیش می‌رود.»

به گزارش پایگاه خبری ترابران، امروز (دوشنبه، 24 اردیبهشت) با حضور مدیرعامل مپنا، وزیر صمت و مقامات دیگر، لکوموتیو باری MAP30 و موتور MP610 ساخته شرکت مپنا رونمایی شد.

این لکوموتیو نمونه داخلی‌سازی شده لکوموتیو آلستوم است و برای حمل بار کارایی دارد. لکوموتیو مپ 30 با توان 4 هزار اسب بخار حرکت می‌کند.

در این مراسم، محمد اولیا مدیر عامل مپنا گلوگاه تولید در مپنا را تامین مواد اولیه همچنین زمان مورد نیاز برای تولید دانست و گفت: «پس از شیوع کرونا و ناآرامی‌های ژئوپلیتیک منطقه تامین مواد اولیه برای همه جهان از جمله ایران سخت شد. از آن بدتر، ما در ایران در تامین منابع مالی هم برای تامین مواد اولیه با مشکل رو به رو هستیم.»

اولیا اظهار امیدواری کرد که در آینده بتوانیم به سمت برقی‌سازی صنعت لکوموتیو برویم.

تولید لوکوموتیو برقی و هیبریدی کلید می‌خورد

در این مراسم, عباس علی آبادی، وزیر صمت نیز با تاکید بر تولید لکوموتیوهای برقی و هیبریدی از ضرورت صنعتی کردن ایران سخن راند و گفت: «موتوری که امروز رونمایی شد یک محصول فرعی است که علاوه بر حوزه حمل ریلی در حوزه‌های برق، دریا و… هم کمک‌رسان ما هست.»

او افزود: «سال‌ها در کشور به دنبال تولید موتور ۴۰۰۰ اسب بودیم که انجام شد و در ادامه لکوموتیو برقی و هیبریدی هم تولید خواهیم کرد.»

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *