رسانه اقتصاد ترابری ایران

یکشنبه, 22 اسفند 1400

پذیرش مسافرتا ٨٠درصد ظرفیت اتوبوسها

طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا تمام مسافران باید دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند و پذیرش مسافران با ٨٠ درصد ظرفیت اتوبوس خواهد بود. اگر مسافری شاهد تخلفی بود و راننده‌ای بیش از ٨٠ درصد ظرفیت اتوبوس مسافر پذیرش کرده بود، بلافاصله باید مورد را به سامانه ١۴١ یا پلیس راه گزارش بدهد.

به گزارش پایگاه خبری ترابران،داریوش باقرجوان با اشاره به رعایت پروتکل های بهداشتی در سفرهای نوروزی ١۴٠١ اظهار داشت: از مسافران تقاضا داریم که برای سوار به اتوبوس و سواری کرایه از پایانه‌های رسمی بلیت تهیه کنند و از سوار شدن بدون بلیت در میانه راه یا از طریق جار زن یا دلال بپرهیزنند.

وی ادامه داد: طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا تمام مسافران باید دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده باشند و پذیرش مسافران با ٨٠ درصد ظرفیت اتوبوس خواهد بود. اگر مسافری شاهد تخلفی بود و راننده‌ای بیش از ٨٠ درصد ظرفیت اتوبوس مسافر پذیرش کرده بود، بلافاصله باید مورد را به سامانه ١۴١ یا پلیس راه گزارش بدهد.

مدیر کل دفتر حمل و نقل مسافر سازمان راهداری درباره نرخ بلیت اتوبوس، مینی بوس و کرایه سواری اظهار داشت: برای ناوگان زمینی و جاده‌ای هیچ تصمیمی برای افزایش بهای بلیت نگرفته‌ایم و همانطور معاون رییس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی اعلام کردند، قیمت بلیت برای ایام نوروز هیچ افزایشی نخواهد داشت.

باقرجوان با اشاره به بررسی و ارزیابی سلامت مسافران گفت : سلامت تمام متقاضیان بلیت اتوبوس و … از طریق سایت ایران من مورد بررسی قرار می گیرد و اگر افراد در کمتر از ١۴ روز مبتلای کرونا بوده باشند، نمی‌توانند بلیت خریداری کنند.

 

منبع خبر:ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *