رسانه اقتصاد ترابری ایران

صنایع ریلی

جمعه, 7 مهر 1402
با انعقاد قرارداد بلندمدت؛

واگن‌های مپنا به لهستان صادر می‌شود

قرارداد همکاری بلندمدت 10 ساله برای صادرات واگن به کشور لهستان میان شرکت واگن پارس مپنا و شرکتی از کشور لهستان منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری ترابران به نقل از مپنا، مذاکرات اولیه برای ساخت واگن‌ باری و صادرات آن به کشور لهستان جهت به‌کارگیری آنها در خطوط ریلی اروپای شرقی از حدود یک سال پیش با یک شرکت فعال در حوزه صنایع فلزی و حمل‌ونقل ریلی در لهستان آغاز و پس از انجام مذاکرات طولانی در مدت یک سال، نهایتاً قرارداد همکاری بلندمدت 10 ساله با این شرکت منعقد شد.
بر اساس این قرارداد، پس از اخذ مجوزهای مربوطه از راه آهن اتحادیه اروپا، حداقل در سال اول به تعداد 100 دستگاه واگن، در سال دوم به تعداد 200 دستگاه واگن و از سال سوم به بعد تعداد 300 دستگاه واگن در شرکت واگن پارس ساخته و به کشور لهستان صادر خواهد شد.
با امضای این قرارداد، شرکت واگن پارس به‌عنوان یکی از شرکت‌های گروه بزرگ مپنا با داشتن سوابق صادراتی به کشورهایی نظیر بنگلادش، چین، سوریه، سودان و کوبا به عنوان نخستین شرکت سازنده ناوگان ریلی در مسیر ورود به قاره اروپا قرار گرفت.
گفتنی است؛ پس از خرید سهام شرکت واگن پارس توسط گروه مپنا و با توجه به سیاست‌های گروه در جهت گسترش بازارهای هدف در خارج از کشور و افزایش تولید محصولات صادراتی، موضوع مزبور در اولویت فعالیت این شرکت قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *