رسانه اقتصاد ترابری ایران

حمل و نقل هوایی

یکشنبه, 24 اردیبهشت 1402
مدیرعامل هواپیمایی امارات:

هوش مصنوعی جانشین خلبانان می‌شود

مدیرعامل هواپیمایی امارات در تازه‌ترین مصاحبه خود اعلام کرده است که با پیشرفته‌ترشدن هوش مصنوعی، این فناوری جای خلبان‌ها را در کابین خلبان می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری ترابران به نقل از نیویورک پست، تیم کلارک، مدیرعامل شرکت هواپیمایی امارات معتقد است که هوش مصنوعی سرانجام در هواپیماهای مسافربری جای خلبان‌ها را می‌گیرد، اما چنین اتفاقی در دوران زندگی او رخ نخواهد داد.

کلارک که اکنون 73 ساله است، گفته است: «ممکن است در آینده هواپیمایی تک‌خلبان ببینیم. او گفت صرف‌نظر از میزان پیشرفته‌شدن هوش مصنوعی همواره یک انسان در کابین خلبان هواپیما حضور خواهد داشت.»

مدیرعامل هواپیمایی امارات از مردم درخواست کرده است به‌جای ترس از هوش مصنوعی، برای مهار و استفاده از این فناوری جدید تلاش کنند.

در بخشی از سخنان تیم کلارک آمده است: «می‌توان هواپیما را به‌شیوه‌ کاملاً خودکار به پرواز درآورد، فناوری همین‌حالا چنین امکانی را فراهم می‌کند.»

گفته‌های مدیرعامل هواپیمایی امارات در حالی مطرح می‌شود که هوش مصنوعی با سرعتی زیاد در حال پیشرفت است. پیشرفت سریع هوش مصنوعی باعث نگرانی و سردرگمی عموم مردم و حتی متخصصان حوزه‌ فناوری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *