رسانه اقتصاد ترابری ایران

بازار سرمایه

چهارشنبه, 20 دی 1402
نمادهای حمل‌ونقلی تثبیت قیمت را تجربه کردند؛

هفته آینده هم بازار سرمایه در دست خودرویی‌هاست

شاخص کل بورس تهران در حالی هفته را با لیدری گروه خودرویی با رسیدن به ارتفاع ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار واحدی به پایان رساند که کارشناسان بازار سرمایه معتقدند این گروه می‌تواند هفته آینده نیز لیدر بازار سرمایه باشد.  

به گزارش پایگاه خبری ترابران، شاخص کل بورس تهران در حالی آخر هفته خود را با ۱۴ هزار واحد افزایش به پایان رساند که گروه‌ خودرویی یکی از لیدرهای اصلی این بازار در پایان هفته بود و باعث شد شاخص کل بورس تا ارتفاع ۲ میلیون و ۱۷۰ هزار واحد ارتقا پیدا کند.

امروز نماد خودرو که متعلق به شرکت ایران خودرو است با افزایش ۶۲درصد معاملات یکی از نمادهای پرمعامله‌ این هفته بازار سهام بود. همچنین خلنت (شرکت لنت ترمز ایران) و خرینگ (شرکت رینگ‌سازی مشهد)  نیز در پایان هفته کاری بیشترین افزایش قیمت را در گروه خودرویی به ثبت رساندند.

میثم ابوالقاسمی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با ترابران پیش‌بینی می‌کند که گروه خودرویی در هفته آینده نیز لیدر بازار باشند و شاخص کل بورس را سبزپوش کنند.

او اخبار مربوط به آزادسازی قیمت خودرو در هفته جاری را یکی از مولفه‌های رشد گروه خودرویی در بورس می‌داند و می‌گوید: «اخباری که درباره فروش مازاد محصولات ایران خودرو و سایپا با ارزش ۵ درصد زیر قیمت بازار باعث شد نمادهای خودرویی در این هفته رشد خوبی داشته باشند. علاوه بر این تغییرات و تحولاتی که در دیگر بازارها از جمله بازار ارز و طلا اتفاق افتاد نیز باعث شد بازار سرمایه هم دست‌خوش این تغییرات قرار گیرد و رشد کند.»

این کارشناس بازار سرمایه می‌افزاید: «اما با توجه به اخباری که درباره آزادسازی قیمت خودرو منتشر شد و همچنین حمایت‌هایی که از سایپا و ایران‌خودرو صورت گرفت، گروه خودرویی رشد خوبی داشت و پیش‌بینی می‌شود هفته آینده هم برای بازار سرمایه هفته خوبی باشد و باز هم خودرویی‌ها بتوانند لیدر بازار باشند.»

گروه حمل‌ونقل مستعد رشد است

ابوالقاسمی در ادامه در تشریح وضعیت نمادهای حمل‌ونقلی در بازار سرمایه نیز می‌گوید: «در گروه حمل‌ونقل نیز شاهد تثیبت قیمت هستیم. این گروه بعد از رشد قیمتی که در هفته‌های قبل داشتند الان وضعیت پایداری دارند اما با توجه به شرایط بازار مستعد رشد هستند.»

این کارشناس بازار سرمایه در پایان اضافه می‌کند: «گروه حمل‌ونقل با توجه به سابقه معاملاتی چند هفته قبل مستعد رشد هستند و اگر بازار مثبت باشد نمادهای این گروه می‌توانند رشد کنند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *