رسانه اقتصاد ترابری ایران

حمل و نقل عمومی

یکشنبه, 30 اردیبهشت 1403
کمبود راننده
صف معطلی مسافران اتوبوس‌های شرکت واحد طولانی‌تر شد؛‌

رانندگان شرکت واحد کم شده‌اند؟

رئیس کمیسیون حمل‌ و نقل شورای شهر تهران از کناره‌گیری برخی از رانندگان از کار خود به دلیل پایین بودن حقوق اظهار بی‌اطلاعی می‌کند اما تاکید دارد که حقوق این صنف نسبت به سایر کارمندان در شهرداری تهران بالاتر است.

به گزارش ترابران، اعتراض رانندگان اتوبوس‌های شرکت واحد به حقوق دریافتی مسئله امروز و دیروز نیست و فعالان این صنف بارها نسبت به پایین بودن دستمزدهایشان گلایه کرده‌اند. دو سال پیش نیز گلایه‌ها تا جایی پیش رفت که رانندگان اتوبوس‌های شرکت واحد دست به اعتصاب زدند.

در ماه‌های اخیر بار دیگر زمزمه اعتراضی رانندگان اتوبوس شهری نسبت به حقوق دریافتیشان بلند شده است. آنها گلایه دارند که دستمزدهایشان نسبت به تورم موجود در کشور پایین است. حتی شایعه‌‌هایی مبنی بر کناره‌گیری برخی از رانندگان از کارشان نیز شنیده می‌شود. به صورتی که برخی معتقدند دست از کار کشیدن رانندگان شرکت‌ واحداتوبوسرانی باعث شده همین تعداد اندک اتوبوس در شهر تهران نیز با همه ظرفیت خود کار نکنند و معطلی مسافران بیشتر از قبل شود.

سیدجعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران از کناره‌گیری برخی از رانندگان از کار خود به دلیل پایین بودن حقوق اظهار بی‌اطلاعی می‌کند اما تاکید دارد که حقوق این صنف نسبت به سایر کارمندان در شهرداری تهران بالاتر است.

او به ترابران می‌گوید: «حقوق پرسنل شرکت واحد اتوبوسرانی نسبت به بقیه افرادی که در سازمان‌های دیگر شهرداری تهران کار می‌کنند وضعیت بهتری دارد و بیشتر است. هرچند نرخ تورم در کشور بالا است و هزینه‌های زندگی باعث می‌شود همین حقوق خوب هم جذابیت نداشته باشد اما حقوق رانندگان در شرکت واحد در مقایسه با واحدهای دیگر بهتر است.»

ضرورت اصلاح سبک مدیریتی شهر

تشکری هاشمی در همین حال تاکید می‌کند که رانندگان شرکت واحد هم مانند دیگر اقشار کشور به دلیل افزایش لجام گسیخته تورم، زندگی سختی را می‌گذارنند، اما اینکه به چه شکل باید مدیریت کرد که هم مشکل راننده‌ها حل شود و هم مشکل کیفیت ارائه خدمات به مردم تغییر کند به این موضوع باز می‌گردد که سبک و سیاق مدیریتی باید اصلاح شود.»

او می‌افزاید: «ما الان بیش از آنکه نگران حقوق‌ها باشیم نگران سبک و سیاق مدیریتی هستیم. مدیریت درست باعث می‌شود که با حداقل منابع حداکثر بهره‌وری را داشته باشیم، بنابراین باید روی این مسئله کار کرد.»

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شهرداری تهران در پایان یادآور می‌شود: «ما در شورای شهر تهران برای حل معضلات شهر مصوباتی داشتیم که اگر این مصوبات به درستی اجرایی شود بخشی از این مشکلات و نگرانی‌ها را مرتفع می‌کند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *