رسانه اقتصاد ترابری ایران

ایمنی و ترافیک

سه شنبه, 22 خرداد 1403
عادی شدن تصادفات رانندگی در اذهان مردم؛

شیوع سندروم بی‌تفاوتی در جامعه نسبت به سوانح رانندگی

برخورد عادی با اخباری همچون وقوع سانحه مرگبار رانندگی در کیلومتر 80 محور اردکان – چوپانان یک بار دیگر نشان داد که نه تنها مسئولان و مدیران که حتی مردم جامعه و افکار عمومی هم نسبت به چنین پدیده شومی بی‌تفاوت شده‌اند

به گزارش پایگاه خبری ترابران، وقوع سانحه غم‌انگیز و مرگبار دیگری در کیلومتر 80 محور اردکان – چوپانان که بین یک دستگاه خودروی سواری پراید و کشنده تریلر رخ داد، متاسفانه موجب از دست رفتن جان گرامی 5 نفر و مصدومیت یک نفر از هموطنانمان شد.

این سانحه در نخستین ساعات روز دوشنبه 21 خرداد ماه اتفاق افتاد، متاسفانه عوامل امدادی پس از حضور در محل با خودروی له شده پراید مواجه شدند که بعد از اقدامات آزادسازی خودرو، فوت همه سرنشینان آنکه شامل پنج نفر آقا با سن بین ۲۵ تا ۳۵ سال بودند، در صحنه تایید و راننده مصدوم تریلی نیز به بیمارستان منتقل شد.

گفتنی است که این تقریباً مشابه همین حادثه، در ۶ آبان ماه ۱۴۰۱ نیز در ۴۰ کیلومتری محور اردکان-چوپانان بین یک دستگاه کامیون بنز با پراید رخ داد که در آن ۷ عضو یک خانواده را به کام مرگ کشاند.

در همین زمینه، جمعیت طرفداران ایمنی راه‌ها با ابراز تاثر از وقوع این حادثه و تسلیت به خانواده‌هایی که عزیزان خود را از دست داده‌اند، تا تعیین علت قطعی وقوع آن مصرانه و به‌عنوان مطالبه عمومی خواهان تلاش بیشتر و اقدامات گسترده‌تر در راستای ایمنی حمل و نقل از سوی سازمان‌ها و دستگاه‌های مرتبط و مسئول به ویژه نهادهای نظارتی، فرهنگی و اجتماعی بوده و رسانه‌ها را جهت جریان‌سازی و روشنگری نسبت به وضعیت حاضر کشور در ای‌نگونه حوادث و آسیب‌های انسانی، اجتماعی و اقتصادی که هر روز و هر ساعت بر پیکره جامعه وارد می‌کند، به مدد و یاری می‌جوید.

گفتنی است؛ با وجود اینکه در سال‌های گذشته روند تصادفات و جانباختگان سوانح رانندگی در خیابان‌های شهرها و جاده‌ها فراز و فرود بسیاری داشته و تبدیل به آماری فاجعه‌بار شده است اما همچنان نه تنها مسئولان و مدیران که حتی مردم جامعه و افکار عمومی هم نسبت به چنین پدیده شومی بی‌تفاوت شده‌اند. در حالی که از دست رفتن جان گرامی افراد در تصادفات و سوانح رانندگی هزینه‌های مادی و معنوی هنگفتی به وجود می‌آورد که شاید جبران آن دشوار و حتی غیرممکن باشد، هزینه‌ای که تکرار دوباره آن تاوان سنگین بی‌تفاوتی نسبت به حوادث جاده‌ای است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *