رسانه اقتصاد ترابری ایران

حوادث

سه شنبه, 22 خرداد 1403
حکم دادگاه کانادایی درباره سانحه هواپیمای اوکراینی اعلام شد؛

سهل‌انگاری هواپیمایی اوکراین در اجازه خروج به پرواز PS 752

دادگاه انتاریو پس از بررسی دادخواست خانواده‌های قربانیان سانحه سقوط پرواز PS 752 هواپیمایی اوکراین در آسمان ایران، امروز رأی داد که هواپیمایی بین‌المللی اوکراین (UIA) از نظر قانونی مسئول پرداخت غرامت کامل به خانواده جانباختگان پرواز پرواز PS 752 این شرکت در ژانویه ۲۰۲۰ است.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، پرواز PS 752 هواپیمایی اوکراین که ۱۸ دی ۱۳۹۸ (۸ ژانویه ۲۰۲۰) از مبدأ تهران به مقصد کیف پرواز کرد، هدف شلیک پدافند هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قرار گرفت و ساقط شد. همه ۱۷۶ سرنشین این پرواز جان باختند. اکنون که بیش از 3 سال از آن سانحه دلخراش گذشته است، دادگاه انتاریو شرکت هواپیمایی اوکراین را به دلیل عدم ارزیابی مناسب خطرات ناشی از انجام پرواز از تهران، سهل‌انگار دانست.

این دادگاه اعلام کرد که که هواپیمایی بین‌المللی اوکراین (UIA) از نظر قانونی مسئول پرداخت غرامت کامل به خانواده جانباختگان پرواز PS 752 این شرکت در ژانویه ۲۰۲۰ است، زیرا مطلع بوده است که ایران در پی شهادت سردار سلیمانی در حال آماده باش است با این حال پرواز خود را لغو نکرد و جان مسافران را به خطر انداخت.

قاضی همچنین به این نتیجه رسیده است که شرکت هواپیمایی اوکراین مراقبت استاندارد را بر اساس قوانین هوایی بین المللی در دادن اجازه پرواز به آن هواپیما کامل رعایت نکرده و بر اساس آخرین اطلاعات موجود ایمنی را ارزیابی نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *