رسانه اقتصاد ترابری ایران

دوشنبه, 3 آبان 1400

‌‌‌درخواست‌ازباکوبرای‌تسهیل‌درترددکامیونهای‌ایرانی

‌وزیر امور خارجه کشورمان درخواست کرد که جمهوری آذربایجان در تردد کامیون‌های ایران در مرز دو کشور تسهیل ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری ترابران،حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و «جیحون بایرامف» وزیر خارجه جمهوری آذربایجان روز شنبه در یک گفتگوی تلفنی در خصوص روابط دوجانبه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

امیرعبداللهیان در این مکالمه با اشاره به تماس‌های سازنده اخیر دو وزیر، از آزادی دو راننده ایرانی بازداشتی در جمهوری آذربایجان تمجید کرده و این اقدام را اقدامی سازنده توصیف کرد که می‌تواند فضای لازم را جهت حل و فصل سوءتفاهمات فراهم نماید.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین گام‌های مثبت بیشتر و تسهیل تردد کامیون‌های ایرانی در مناطق مرزی با جمهوری آذربایجان را خواستار شد.

امیرعبداللهیان در این تماس بر لزوم اتخاذ رویکردی مثبت و نگاه دو کشور به آینده تأکید کرد و فعال‌سازی هرچه سریع‌تر کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را مورد تأکید قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس خاطرنشان کرد: تهران مصمم به توسعه و تعمیق هرچه بیشتر روابط دوجانبه با باکو است.

«جیحون بایرامف» وزیر امور خارجه آذربایجان هم در این گفتگوی تلفنی با استقبال از گام‌های مثبت دو کشور برای حل و فصل سوءتفاهمات، آزادی دو راننده ایرانی و دستور نهادهای ذی‌ربط در ایران در خصوص قوانین تردد مرزی را پیامی از سوی دو طرف در جهت حل سوءتفاهمات خواند.

وزیر خارجه آذربایجان همچنین تعریف پروژه‌های مشترک اقتصادی میان دو کشور را دارای آثاری مثبت توصیف کرده و فعال‌سازی کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را خواستار شد.

در پایان این تماس، دو طرف در خصوص ادامه رایزنی‌ها توافق کردند.

 

منبع خبر:مهر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *