رسانه اقتصاد ترابری ایران

حمل و نقل هوایی

سه شنبه, 7 فروردین 1403
تا پایان سال جاری میلادی انجام می‌شود؛

خانه‌تکانی در تیم مدیریتی بوئینگ

بوئینگ اعلام کرد که دیو کالهون، مدیرعامل این شرکت بازنشستگی خود را در پایان سال 2024 اجرایی می‌کند و لری کلنر، رئیس هیئت‌مدیره برای انتخاب مجدد در نشست سالانه در ماه می نامزد نمی‌شود.

به گزارش پایگاه خبر ترابران به نقل از avweb، بوئینگ در حال تمیز کردن خانه در بالاترین سطح با مدیران ارشد خود است که تا پایان سال جاری شرکت را ترک می‌کنند. به این ترتیب، دیو کالهون، مدیرعامل شرکت اعلام کرد که بازنشستگی خود را در پایان سال 2024 اجرایی می کند و رئیس هیئت‌مدیره لری کلنر برای انتخاب مجدد در نشست سالانه در ماه می نامزد نمی‌شود. همچنین استن دیل، مدیرعامل واحد هواپیماهای تجاری، بلافاصله شرکت را ترک می‌کند.

کالهون در یادداشتی به کارکنان گفت که شرکت باید برای مقابله با چالش‌هایی که در پنج سال گذشته به وجود آمده است، خود را جمع کند.

او روز دوشنبه خطاب به کارمندان نوشته است: «همان‌گونه که همه می‌دانید، سانحه پرواز 1282 خطوط هوایی آلاسکا، نقطه عطفی برای بوئینگ بود. چشم‌های جهان به ما دوخته شده است و می‌دانم که مشارکت بهتری را پشت سر خواهیم گذاشت. شرکت به ثبات پس از چالش‌های فوق‌العاده پنج سال گذشته خواهد رسید و با ایمنی و کیفیت در رأس هر کاری ادامه خواهد داد.»

رایزنی‌ها برای یک مدیرعامل جدید پس از نشست سالانه آغاز می‌شود و انتظار می‌رود استیو مولنکوپف به عنوان رئیس جدید انتخاب شود.

مولنکوپف مدیرعامل سابق کوالکام است و به مدت چهار سال در هیئت‌مدیره بوئینگ بوده و تلاش برای یافتن جانشینی برای کالهون را رهبری خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *