رسانه اقتصاد ترابری ایران

حمل و نقل

شنبه, 12 خرداد 1403
با اعمال متمرکز از امروز؛

نرخ کرایه حمل افزایش یافت

نرخ شاخص حمل با اعمال افزایش ۳۰ درصدی از ۵۵۰۰ ریال به ازای هر تن کیلومتر به ۷۱۵۰ ریال تغییر و از مورخ ۱۴۰۳/۳/۱۲ به صورت متمرکز و ستادی در سامانه مدیریت کنترل بارنامه اعمال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در ابلاغیه‌ای به اداره‌های راهداری استان‌های کشور با موضوع تعدیل نرخ خدمات حمل و نقل عمومی کالا افزایش ۳۰ درصدی نرخ شاخص حمل را اعلام کرد.

به این ترتیب، در نامه داریوش امانی، رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای  آمده است که حسب هماهنگی به‌عمل آمده با ستاد تنظیم بازار درباره تعدیل نرخ جابه‌جایی کالا در بخش حمل و نقل عمومی جاده‌ای مطابق قسمت «ب» بند ۱ مصوبه شماره ۲۰۹ شورای عالی هماهنگی ترابری کشور، نرخ شاخص حمل با اعمال افزایش ۳۰ درصدی از ۵۵۰۰ ریال به ازای هر تن کیلومتر به ۷۱۵۰ ریال تغییر و از مورخ ۱۴۰۳/۳/۱۲ به صورت متمرکز و ستادی مطابق سند کسب و کار اجرای نرخ تن کیلومتر ابلاغی طی نامه شماره ۲۰۸۹۳۹/۷۴ مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ معاون حمل و نقل، در سامانه مدیریت کنترل بارنامه اعمال می‌شود.

همچنین نرخ محمولات نفتی موضوع نامه شماره ۲۱۲۲۹ مورخ ۱۳۹۶/۳/۱۷ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ثبتی ۱۴۹۱۶ پس از دریافت نرخ مسیر بارگیرهای مربوطه از شرکت مذکور در سامانه بارگذاری و اعمال خواهد شد.

گفتنی است؛ این میزان افزایش قیمت برای نرخ شاخص حمل در حالی پس از گذشت بیش از ۲ ماه از سال جاری انجام شده است که همین میزان افزایش برای ناوگان مسافری از ابتدای سال اعمال شده بود.

ابلاغیه سازمان راهداری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *