رسانه اقتصاد ترابری ایران

ترانزیت

شنبه, 5 خرداد 1403
با افزایش 6 درصدی حمل و نقل صورت گرفت؛

ثبت رکوردی تازه در کریدور شرقی ریلی چین- اروپا

در 5 ماهه نخست سال جاری میلادی، بیش از 2000 قطار باری در مسیر شرقی خط آهن چین - اروپا تردد کرده و رکورد تازه‌ای را در این مسیر ثبت کرده است.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، 2000 قطار باری با عبور از پایانه‌های ترانشیپمنت مانژولی، سوئی‌فن‌هه و تونجيانگ در چین، 210 هزار TEU کانتینر را جابه‌جا کرده‌اند که این رقم نشان‌دهنده افزایش 6 درصدی نسبت به سال گذشته است.

این سه پایانه تحت نظارت گروه اداره راه‌آهن هاربین چین قرار دارند و این گروه عملیات انتقال کالا بین شبکه سراسری چین و خطوط 1520 میلی‌متری روسیه و سایر جمهوری‌های شوروی سابق را انجام می‌دهد.

حجم جابه‌جایی کالا توسط قطارهای چین- اروپا در مسیر سوئی‌فن‌هه در 5 ماه متوالی رشدی دورقمی را تجربه کرده است. مانژولی، به‌عنوان بزرگ‌ترین پایانه ریلی باری داخلی چین، در حال حاضر به دنبال راه‌حل‌هایی برای ارتقای سرعت عملیات ترانشیپمنت، از جمله همکاری منعطف بین تیم‌های تخلیه و بارگیری برای ارسال سریع‌تر قطارها است.

راه‌اندازی خط جدید باری چین – اروپا

گفتنی است؛ تونگ‌جیانگ‌بی به‌عنوان ششمین پایانه ریلی باری، پذیرای قطارهای باری چین- اروپا شد. ماه گذشته، استان هِیلونگ‌جیانگ با راه‌اندازی خط جدید باری چین- اروپا از طریق تونگ‌جیانگ‌بی، گامی در جهت تسریع فرآیند حمل و نقل خودروهای تجاری برداشت.

در حال حاضر 24 سرویس در کریدور شرقی فعال هستند که 14 کشور اروپایی را به بیش از 60 شهر چین متصل می‌کنند. این خطوط طیف گسترده‌ای از کالاها از جمله محصولات برقی، لوازم خانگی، ماشین‌آلات صنعتی و محصولات کشاورزی را جابه‌جا می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *