شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

توافق ترانزیتی انزلی با اورنبورگ روسیه

منطقه آزاد انزلی و منطقه ویژه اقتصادی اورنبورگ در زمینه بهره‌گیری از امکانات موجود ترانزیتی، لجستیکی و انبارداری مجتمع بندری کاسپین به‌منظور توسعه همکاری‌های ترانزیتی میان دو کشور و امکان سنجی تهاتر کالا به توافق رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، مهندس علی اوسط اکبری مقدم، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در یک نشست مشترک مجازی با خیلیمونچیک نیکیتا سرگیویچ، مدیرکل منطقه ویژه اقتصادی اورنبورگ روسیه درباره برنامه‌ها و راهکارهای توسعه همکاری‌ها به بحث و گفت‌وگو پرداخت.

در این جلسه، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با مدیرکل منطقه ویژه اقتصادی اورنبورگ روسیه درباره مسائلی از جمله برگزاری نمایشگاه و همایش‌های مشترک در منطقه آزاد انزلی؛ برپایی رویدادهای مشترک تجاری در قالب بازدید فعالان اقتصادی طرفین از ظرفیت‌ها و فرصت‌های سرمایه‌گذاری و همکاری مشترک؛ بهره‌گیری از امکانات موجود ترانزیتی، لجستیکی و انبارداری مجتمع بندری کاسپین به‌منظور توسعه همکاری‌های ترانزیتی میان دو کشور و امکان سنجی تهاتر کالا گفت‌وگو و توافق شد.

مناطق آزاد انزلی و اورنبورگ به توافق رسیدند

همچنین دو طرف درباره همکاری در مسیر تشکیل شورای همکاری مناطق آزاد دو کشور ایران و روسیه در راستای تشکیل شورای همکاری مناطق آزاد کشورهای حاشیه دریای خزر به توافق رسیده و آمادگی خود را جهت تأسیس واحدهای تولیدی مشترک فرآوری محصولات کشاورزی و دامی اعلام نمودند.

گفتنی است که منطقه ویژه اقتصادی اورنبورگ، در جنوب شرقی روسیه و در جوار کشور قزاقستان قرار گرفته و به‌دلیل جایگاه ویژه جغرافیایی خود از ظرفیت‌های بالایی در مسیر دسترسی به بازارهای شرق روسیه و آسیای مرکزی برخوردار است.

برچسب ها:
دسته بندی: Uncategorized @fa
تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه مطبوعاتی نشریران در آذرماه سال ۱۳۷۷، اولین شماره ماهنامه اقتصاد ترابری ایران «ترابران» را منتشر کرد. این ماهنامه از همان سال تا کنون، با همکاری خلاق ترین کارشناسان صنعت حمل و نقل و انجمن های صنفی مرتبط ، به شکل مستمر منتشر شده است. >>

تماس با ما
  • آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، ابتدای خیابان شهید مطهری، روبروی هتل بزرگ تهران، پلاک 492، طبقه سوم
  • شماره تلگرام:‌ 09052640588    
  • تلفن:‌ 88925937 – 88925938
  • تلفن:‌ 88894313 – 88894312
  • ایمیل: tarabaranonline@gmail.com