سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای

یکشنبه, 31 اردیبهشت 1402
با موافقت ستاد تنظیم بازار؛

تعرفه حمل جاده‌ای کالا افزایش یافت

با موافقت ستاد تنظیم بازار نرخ جابه‌جایی کالا در بخش حمل‌و‌نقل عمومی جاده‌ای ۳۰ درصد افزایش یافت. نرخ جدید از امروز به‌صورت متمرکز و ستادی در سامانه مدیریت کنترل بارنامه اعمال شد.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، داریوش امانی، رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در نامه‌ای خطاب به مدیران کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان‌های کشور اعلام کرد که با موافقت ستاد تنظیم بازار درباره تعدیل نرخ جابه‌جایی کالا در بخش حمل‌و‌نقل عمومی جاده‌ای مطابق قسمت «ب» بند «یک» مصوبه شماره ۲۰۹ شورای‌عالی هماهنگی ترابری کشور، نرخ شاخص با اعمال افزایش ۳۰ درصدی ۵۵۰۰ ریال به ازای حمل هر تن – کیلومتر از مورخ 1402.02.31 به‌صورت متمرکز و ستادی در سامانه مدیریت کنترل بارنامه اعمال می‌شود.

گفتنی است؛ بر اساس این نامه، نرخ محمولات نفتی موضوع نامه شماره 21239 مورخ 1396.03.17 شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی پس از دریافت نرخ مسیر بارگیرهای مربوط از شرکت مذکور در سامانه بارگذاری و اعمال خواهد شد. همچنین کرایه محمولات ترافیکی با ضرایب مورد اشاره در نامه شماره 179448.74.1 مورخ 1399.12.13 محاسبه و اعمال شده است.

این در حالی است که پیش از این فعالان صنفی بخش حمل‌ونقل جاده‌ای کالا از احتمال افزایش 30 درصدی نرخ کرایه حمل کالا اظهار نارضایتی کرده و اقدام ستاد تنظیم بازار را غیرحرفه‌ای و غیرکارشناسانه خوانده بودند.

رانندگان معتقدند که اعضای ستاد تنظیم بازار همگی نسبت به افزایش کرایه حمل تعارض منافع دارند به همین دلیل انتظار نمی‌رود که درباره افزایش کرایه حمل اقدام درست و منطقی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *