شنبه, 15 مرداد 1401

تخفیفات هزینه و عوارض بندری حذف شد

دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) سازمان بنادر و دریانوردی در نامه‌ای از حذف تخفیفات حقوق،‌ هزینه‌ها و عوارض بندری مترتب بر شناورهای ایرانی در همه بنادر کشور خبر داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ترابران، دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) سازمان بنادر و دریانوردی در نامه‌ای به تاریخ اول مرداد ماه 1400 اعلام کرده است که با توجه به عدم تمدید مصوبه 2079 مورخ 1401/12/12 از تاریخ یکم تیر ماه سال جاری هزینه‌های بندری و دریایی مترتب بر شناورهای ایرانی در همه بنادر شمالی و جنوبی کشور بدون اعمال تخفیفات محاسبه می‌شود.

بر اساس نامه دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) سازمان بنادر و دریانوردی تخفیف 10 درصدی حقوق، عوارض و هزینه‌های بندری و دریایی مترتب بر شناورهای ایرانی در همه بنادر شمالی و جنوبی ایران حذف می‌شود.

همچنین تخفیف 10 درصدی THC کانتینر و خدمات جانبی مربوط به آن که به صورت ارزی محاسبه و ریالی وصول می‌شود،‌ در همه بنادر کشور اعم از شمالی و جنوبی در همه رویه‌های گمرکی حذف شده است.

علاوه بر آن، تخفیف 4 درصدی نرخ ETS اسکناس در سایت PMO در صورتحساب‌های حقوق، عوارض و هزینه‌های بندری مترتب بر شناورهای خارجی نیز حذف می‌شود.

سازمان بنادر و دریانوردی به‌عنوان مرجع حاکمیتی امور بندری و دریایی کشور ، با استناد بر قانون تسریع در امر تخلیه و بارگیری کالاها در کشتی و به‌منظور بالابردن رقابت‌پذیری بنادر کشور در منطقه و جهان، تصمیم به بازنگری، بهسازی و ارتقای تعرفه بندری و دریایی گرفت و با هدف تسهیل در کار شرکت‌های کشتیرانی تخفیفاتی را برای شناورهای داخلی در نظر گرفته بود که اکنون حذف شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.