رسانه اقتصاد ترابری ایران

سوخت

شنبه, 4 آذر 1402
با ثبت درخواست در سامانه فرآورده‌های نفتی انجام می‌شود؛

تخصیص سوخت به اجرای پروژه‌های حوزه حمل‌ونقل

معاون حمل‌ونقل وزارت راه‌وشهرسازی از انجام اقدامات لازم به‌منظور همگرایی و همسویی همه زیر بخش‌های حمل‌و‌نقل کشور در تخصیص سوخت به اجرای پروژه‌های حوزه حمل‌و‌نقل در سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه و ادارات کل استان‌ها خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ترابران به نقل از ، شهریار افندی‌زاده، معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی با اشاره به ضرورت تخصیص به موقع سوخت به پروژه‌های حوزه حمل‌ونقل گفت: «در زمینه مدیریت و کنترل سوخت پروژه‌های عمرانی و ساختمانی و احداث جاده‌های اصلی و بین شهری درحوزه راهسازی و ناوگان حمل‌ونقل عمومی کشور و نیز اصلاح و بهینه‌سازی نظام تخصیص و توزیع سوخت اقدامات لازم با همکاری شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی وزارت نفت در حال انجام است.

افندی‌زاده با اشاره به اقدامات لازم توسط سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته این وزارتخانه تصریح کرد: «سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته وزارت راه و شهرسازی ضمن معرفی نمایندگان مربوطه به‌عنوان مدیر سیستم کشوری در سامانه درخواست فرآورده‌های نفتی (سدف) لازم است اقدامات مقتضی را درباره تعریف نام کاربری واحدهای استانی خود در این سامانه معمول کنند. همچنین مطلوب است درخواست‌های پیمانکاران طرف قرارداد هر سازمان و یا شرکت وابسته با رعایت ملاحظات زمانی، در سامانه سدف بررسی و اعلام نظر شود.»

معاون حمل‌ونقل وزارت راه‌وشهرسازی افزود: «این موضوع درباره ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها با هدف مدیریت و کنترل سوخت ماشین‌آلات و پروژه‌های حوزه راهسازی و ناوگان حمل‌ونقل عمومی کشور و نیز سوخت گرمایشی و حرارتی و اصلاح و بهینه‌سازی نظام تخصیص و توزیع سوخت در دستور کار قرار گرفته است. در همین زمینه لازم است نمایندگان استانی سامانه سدف نسبت به تعریف کاربری‌های شهرستان‌های زیر مجموعه خود به اقتضای شرایط راساً اقدام کنند.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *