حمل و نقل بین‌الملل

شنبه, 29 مرداد 1401
به دنبال پایین بودن دستمزدها رقم خورد؛

بزرگ‌ترین بندر انگلیس در انتظار اعتصاب سراسری

به دنبال پایین بودن میزان دستمزد، کارکنان بندر فلکستیو انگلیس تهدید کرده‌اند که از تاریخ ۲۱ تا ۲۹ آگوست به‌منظور افزایش دستمزد اعتصاب سراسری برگزار می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری ترابران به نقل از خبرگزاری رویترز طی گزارشی اعلام کرد در صورت برگزاری این اعتصاب بین ۸۰۰ تا یک میلیارد دلار خسارت به بندر وارد خواهد شد.

بر اساس این گزارش ۱۹۰۰ عضو اتحادیه انجمن بنادر انگلیس که در این بندر به کار مشغول هستند، اعلام کردند به علت پایین بودن میزان دستمزد ۲۱ تا ۲۹ آگوست در این بندر اعتصاب خواهند کرد.

تحلیل کارشناسان ممکن است کارکنان بنادر دیگر از جمله بندر لیورپول به این اعتصاب بپیوندند.

در صورت اعتصاب این بندر در مدت یک هفته ۸۲ میلیون دلار به صنف پوشاک و ۳۲ میلیون دلار به صنف قطعات الکترونیکی خسارت وارد می‌شود.

در گزارش رویترز آمده است که بندر فلکستیو نقش مهمی در صادرات و واردات بریتانیا به بنادر بزرگتر اروپایی از جمله روتردام و هامبورگ ایفا می‌کند.

کارشناسان در گفت‌وگو با خبرگزاری رویترز گفته‌اند که اعتصاب در این بندر به بندر Wilhelmshaven آلمان نیز ضرر و زیان وارد خواهد کرد.

“Suki Basi” مدیر‌عامل مؤسسۀ Russell Group در این زمنیه گفت: «اختلال در بندر فلکستیو مصرف کنندگان و همچنین کشور‌های ذی‌نفع در صادرات و واردات را دچار مشکل خواهد کرد و تأخیر‌های بیشتری را در زمینه واردات و صادرات ایجاد خواهد کرد که اثرات آن تا ماه‌های آینده باقی خواهد ماند.»

وی در پایان گفت: «دولت و مسئولان بندری می‌توانند با افزایش میزان دستمزد‌های کارکنان، از این اعتصاب جلوگیری کنند.»

منبع خبر: مانا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *