رسانه اقتصاد ترابری ایران

گردشگری

یکشنبه, 17 تیر 1403
بر اساس تحقیقات بازار اعلام شد؛

معرفی نخستین برند صنعت گردشگری از نظر مخاطبان

طبق آخرین تحقیقات انجام شده بازار، برند علی‌بابا نخستین برند یادآوری شده در ذهن ۴۹ درصد از مخاطبان در صنعت گردشگری است. همچنین ۸۴ درصد از مخاطبان این برند را می‌شناسند.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، طبق اعلام روابط‌عمومی شرکت سفرهای علی‌بابا، این برند در حال حاضر در حوزه گردشگری صاحب 49 درصد رهبری ذهنی (Top of Mind) و 84 درصد آگاهی از برند است.

روابط‌عمومی این شرکت در ارتباط با آمارهای ذکر شده گفت: «تحقیقات بازار قبلی نشان می‌داد که ما در زمینه رهبری ذهنی 45 درصد و در زمینه آگاهی از برند 78 درصد از مخاطبان بازار گردشگری را داشتیم. حالا در آخرین تحقیقات مربوط به سال 1403 با نتایج خوبی روبه‌رو شدیم که حاکی از رشدی 4 درصدی است.»

علی بابا در زمینه شاخص‌های آگاهی از برند فاصله زیادی با دیگر بازیگران صنعت داشته و همچنان هم این فاصله را حفظ کرده است.

روابط‌عمومی این شرکت درباره اهمیت داده‌های ذکر شده اظهار کرده است که از میان هر ۱۰۰ نفر، انتخاب اول حداقل ۴۹ نفر هستیم و همین نشان می‌دهد که در مسیر درستی حرکت کرده‌ایم و با وجود چالش‌هایی که در صنعت وجود دارد، توانسته‌ایم حضور پررنگی در ذهن مخاطبان داشته باشیم.

داده‌ها درباره آگاهی از برند نیز نشان می‌دهد که از هر ۱۰۰ نفر، ۸۴ نفر علی‌بابا را می‌شناسند که یعنی توانسته است تجربه شایسته سفر را در ذهن گروه‌های مختلفی از جامعه بسازد.

علی‌بابا که پیش از این نیز به‌عنوان رهبر بازار گردشگری ایران شناخته شده بود، حالا به استناد تحقیقات بازار به عمل آمده، محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین برند این صنعت نیز هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *