رسانه اقتصاد ترابری ایران

حمل و نقل دریایی

جمعه, 2 تیر 1402
دریانوردان اوکراینی را دریابید؛

بررسی تاثیر جنگ اوکراین بر کار و زندگی دریانوردان

در آستانه روز دریانورد در یکشنبه 25 ژوئن، موسسه خیریه استلا ماریس اعلام کرد که با ادامه درگیری‌ها دریانوردان اوکراینی به حمایت مستمر نیاز دارند.

به گزارش پایگاه خبری ترابران به نقل از سی‌ترید مریتایم، موسسه خیریه دریانوردی استلا ماریس با انتشار یک گزارش با عنوان «زندگی در دریا 2022: در میان مهربانی و درگیری» تأثیر جنگ را در اوکراین بر دریانوردان این کشور و خانواده‌های آنها و همچنین دریانوردان روسی و صنعت کشتیرانی که آنها را استخدام می‌کند، تشریح کرد.

در آن گزارش با بیان اینکه اوکراین 77000 دریانورد دارد، گفته شده است هنگامی که درگیری بین روسیه و اوکراین آغاز شد، بسیاری از دریانوردان اوکراینی برای حمایت از خانواده‌های خود و جنگیدن در درگیری به خانه بازگشتند و اکنون بدون کار هستند و با مشکلات مالی شدید روبه‌رو شده‌اند. در همین حال، دریانوردان اوکراینی که بلافاصله به خانه بازنگشتند، اکنون در چرخه قراردادهای تمدید‌شده گرفتار شده‌اند. آنها خسته و مضطرب هستند و به حمایت روانی و عاطفی نیاز دارند و در با مجموعه‌ای از مشکلات روبه‌رو هستند.

در همین زمینه، مدیرعامل استلا ماریس با بیان اینکه در صنعت کشتیرانی تعداد دریانوردان اوکراینی نسبت به قبل از جنگ 19 درصد کاهش یافته است، گفت: «همچنین این واقعیت که اکنون تعدادی از شرکت‌های کشتیرانی تمایلی به استخدام اتباع روسی ندارند، فشار شدیدی بر نیروی کار جهانی وارد کرده است.»

این موسسه خیریه اعلام کرده است که با ادامه درگیری در اوکراین، دریانوردان اوکراینی به کمک فوری نیاز دارند، بنابراین ما از صنعت کشتیرانی می‌خواهیم تا با همکاری با ما در سال آینده، حمایت خود را از دریانوردان اوکراینی و خانواده‌های آنها افزایش دهد.

استلا ماریس قصد دارد که به کار خود در حمایت از دریانوردان خارج از کار و خانواده های آنها ادامه دهد و خدمات مشاوره روانی خود را که سال گذشته برای تسکین افرادی که از آسیب‌های روانی ناشی از جنگ راه‌اندازی شده بود، توسعه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *