رسانه اقتصاد ترابری ایران

حمل و نقل دریایی

دوشنبه, 21 خرداد 1403
با امضای تفاهم‌نامه همکاری؛

انجمن کشتیرانی با انجمن فورواردری امارات به تفاهم لجستیکی رسید

تفاهم‌نامه همکاری تجاری و لجستیکی بین انجمن فورواردری و لجستیک امارات و انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران به امضاء رسید.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران با انجمن فورواردری و لجستیک امارات برای توسعه و تقویت همکاری‌های تجاری و لجستیکی بین دو کشور ایران و امارات متحده عربی تفاهم‌نامه امضا کردند.

همکاری لجستیکی و کشتیرانی ایران و امارات می‌تواند مزایای بسیاری در بر داشته باشد؛ زیرا امارات بزرگ‌ترین شریک تجاری ایران است و بیش از ۷۰ درصد کالاهایی که از ایران صادر یا به کشورمان وارد می‌شود، به علت مشکلات تحریمی به بندر جبل علی منتقل می‌شوند. این بندر به‌عنوان هاب منطقه، نقش کلیدی در تسهیل مبادلات تجاری دارد.

از طرف دیگر؛ همه شرکت‌های بزرگ دنیا در امارات فعالیت‌های لجستیکی دارند. اعضای انجمن کشتیرانی ایران وظیفه تبادل کالا به شیوه دریایی را بر عهده دارند و شرکت‌های کشتیرانی، نمایندگی‌های شرکت‌های کشتیرانی فورواردرها و ارائه‌دهندگان خدمات لجستیکی در امارات نیز از جمله طرف‌های تجاری شرکت‌های عضو انجمن کشتیرانی ایران هستند.

همچنین حجم مبادلات تجاری و مالی قابل توجهی بین شرکت‌های ایرانی و اماراتی وجود دارد که نشان از اهمیت این همکاری دارد.

این تفاهم‌نامه به‌منظور هدایت و مدیریت راهبردی فعالیت‌های تجاری، تسهیل فضای کسب و کار، حمایت از فعالیت‌های اعضا و پشتیبانی از اقتصاد عملی به توافقاتی در امور راهبردی تجاری دست یافته است. از اهداف و مفاد مهم این تفاهم‌نامه می‌توان به همکاری‌های مشترک منطقه‌ای و تقویت روابط تجاری، انتقال تجارب و تخصص، استفاده از توانمندی‌ها و امکانات طرفین، توسعه منابع انسانی و رفع تعارضات حقوقی و مشکلات مالی اعضا اشاره کرد.

این تفاهم‌نامه می‌تواند زمینه‌ساز ارتقای سطح همکاری‌های لجستیکی و کشتیرانی در منطقه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *