رسانه اقتصاد ترابری ایران

سه شنبه, 18 آبان 1400
مهدی چمران:

در دوره قبل ورود اتوبوس ها پیگیری می شد

روز گذشته زاکانی شهردار تهران برای ورود تعداد قابل ملاحظه ای اتوبوس، در تهران یک مراسم رونمایی تحت عنوان«110 دستگاه اتوبوس»برگزار کرد.در این مراسم از نحوه ورود این وسایل حمل و نقل عمومی نیز صحبت کرد؛ این اتوبوس ها از ظریق تهاتر نفت راهی تهران می شوند اما سوالی که  مطرح است این اتوبوس ها از کدام کشور وارد می شوند؟متاسفانه جوابی برای سوال نیست!  نکته قابل توجهی که شهردار تهران از مطرح کردنش خوداری کرد این بود که اقدامات اولیه و پیشنهاد ورود این اتوبوس ها به چرخه حمل و نقل در دوره قبل از ریاست خودش صورت گرفته و ایشان تنها زحمت اطلاع رسانی غیر حرفه ای را برعهده داشته است.در همین راستا مهدی چمران رییس شورای شهر تهران از زحماتی که تیم قبلی شهرداری برای پیگیری ورود این اتوبوس ها به ناوگان حمل و نقل عمومی پایتخت تشکر کرد.

به گزارش پایگاه خبری ترابران،در حالی که امروز  رییس شورای شهر تهران اذعان کرد: اکثر اقدامات ورود ۱۱۰ اتوبوس جدید به ناوگان اتوبوسرانی پایتخت در دوره قبل انجام شده بود.

مهدی چمران در خصوص اظهارنظر علیخانی عضو سابق شورای شهر تهران درباره اینکه اکثر اقدامات ورود اتوبوس های جدید به ناوگان در دوره گذشته انجام شده بود گفت: تقریبا درست است این کار زحمتشو آقای مناف هاشمی کشیده بودند و مراحل آن را دنبال کردند که ماهم از دوستان تشکر می کنیم.

وی افزود: البته گیر اصلی ورود این اتوبوس‌ها باقی مانده بود که در این دوره حل و فصل شد؛ در مرحله دوم نیز ۶۵ دستگاه دیگر وارد خواهد شد و همچنین مقرر شده است ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس بازسازی شود.

او همچنین تصریح کرد: روز گذشته ۱۱۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان اضافه شد و به زودی ۶۵ دستگاه نیز وارد ناوگان خواهد شد و از این مسأله خوشحالیم. اما این میزان اندک، برای شهر تهران کافی نیست.

وی افزود: از همه کسانی که تلاش کردند، چه در دوره قبل که قراردادهای اصلی منعقد شد و چه آقای دکتر زاکانی که قرارداد نهایی را امضاء و تلاش نهایی را کردند و این اتوبوس ها را به کار گرفتند، تشکر می کنم.

چمران ادامه داد: اما اتوبوس های نو باید به بالای یکهزار و ۲۰۰۰ دستگاه برسد تا نیاز شهروندان را برآورده کنیم. امیدوارم ۲۰۰۰ دستگاهی که قرار است بازسازی شوند زودتر شروع به کار کنند تا بتوانیم بگوییم در شهر سیستم وسائل نقلیه عمومی آماده است و بخاطر گریز از ترافیک از این وسائل استفاده کنند.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: برای مترو نیز باید تمهیدات لازم را فراهم کرد. اگر زودتر دست به کار می‌شدیم امروز این مشکلات را در حوزه حمل و نقل نداشتیم و امروز هم اگر تلاش کنیم در آینده مشکل نخواهیم داشت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *