رسانه اقتصاد ترابری ایران

یکشنبه, 9 آبان 1400

اعزام قطار فوق‌العاده در صورت افزایش مسافران مترو

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از تمهیدات این شرکت همزمان با افزایش ساعت طرح ترافیک ـ از دهم آبان ماه سال جاری ـ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، علی عبدالله پور با اشاره به اینکه مترو یکی از مهمترین وسایل حمل و نقل عمومی در شهر تهران است و استفاده شهروندان از آن باعث کاهش ترافیک و آلودگی هوا خواهد شد گفت: در حال حاضر به خاطر شرایط کرونا و رعایت فاصله اجتماعی، سرفاصله حرکت قطارها با حداقل زمان ممکن اجرا می شود و این روند همزمان با افزایش ساعت طرح ترافیک نیز ادامه خواهد داشت.

وی تصریح کرد: اگر با روند افزایشی مسافر در ایستگاه های خطوط هفتگانه و واگن های مترو روبرو شویم با تمام توان و ظرفیت خدمات رسانی می کنیم و در صورت لزوم قطارهای فوق‌العاده را برای جابجایی مسافران نیز اعزام خواهیم کرد.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه، حدود ۲۵ درصد از قطارها به علت تعمیرات خارج از سرویس دهی هستند گفت: در حال حاضر ۱۶۱ قطار از ۱۷۱ قطار موجود در خطوط هفتگانه مترو فعال هستند و مابقی به علت تعمیرات از خطوط خارج شده اند اما با توجه به اینکه ساعات طرح ترافیک افزایش می‌یابد، زمان تعمیر قطارها نیز سرعت خواهد یافت.

عبداله پور با اشاره به اینکه اقدامات و تمهیدات لازم برای حضور شهروندان در شهر زیرزمینی پیش‌بینی شده است افزود: بر اساس تجربیات سنوات گذشته، در نخستین روزهای اجرای زمان افزایش ساعت طرح ترافیک، مترو با استقبال مسافران روبرو می شود.

بنا براعلام روابط عمومی شرکت بهره برداری مترو تهران، وی خاطرنشان کرد: شاید پیش بینی افزایش مسافر فقط برای روزها و هفته‌های نخست افزایش ساعت طرح ترافیک باشد امابه تدریج آمار کمتر شده و به وضعیت نرمال می‌رسیم ولی از شهروندان درخواست داریم هنگام استفاده از مترو، رعایت پروتکلهای بهداشتی را توجه داشته باشند.

 

 

منبع خبر:ایلنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *