شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱

تشکیل کمیته همکاری‌های دریایی ایران و عمان

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ارتباط ویدئوکنفرانسی با معاون وزیر حمل‌و‌نقل عمان از اعلام آمادگی سازمان بنادر برای تشکیل و برگزاری جلسات کمیته مشترک همکاری‌های دریایی بین ایران و عمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ترابران به نقل از روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی، علی اکبر صفایی، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ارتباط ویدئوکنفرانسی با خمیس شامخی، معاون وزیر حمل‌و‌نقل عمان، درباره شیوه اجرای بندهای تفاهم‌نامه همکاری‌های بندری و دریایی بین دو کشور از جمله تشکیل کمیته مشترک همکاری های دریایی و راه‌اندازی مجدد خط مسافری دریایی بین چابهار – مسقط گفت‌وگو کردند.

صفایی با اعلام آمادگی سازمان بنادر برای تشکیل و برگزاری جلسات کمیته مشترک همکاری‌های دریایی بین ایران و عمان گفت: «از مقامات بندری و دریایی و همچنین شرکت های خصوصی فعال عمان دعوت می‌کنیم تا با حضور در بنادر ایران از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود مطلع شوند.»

انجام اقدامات لازم برای راه‌اندازی خط مسافری بین دو کشور

او  از راه اندازی مجدد خط مسافری چابهار – عمان خبر داد و گفت: «اقدامات لازم برای راه‌اندازی خط مسافری بین دوکشور، انجام شده است.»

آمادگی ایران برای ترانزیت کالا از آسیای میانه و افغانستان به عمان

صفایی با اشاره به فرصت مناسب فعال شدن توافق نامه عشق آباد برای ترانزیت کالا از کشورهای آسیای میانه و افغانستان به عمان، گفت: «سازمان بنادر برای ارسال کالاهای ترانزیتی این کریدور از طریق بندرعباس و بندر چابهار به مقصد بنادر عمان آمادگی کامل دارد.»

او افزود: «برای ارسال کالا به‌صورت آزمایشی در این مسیر، جلسات و کارگروهای متعددی در تاشکند و عشق آباد برگزار شده است.»

برچسب ها:
دسته بندی: حمل و نقل دریایی
تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه مطبوعاتی نشریران در آذرماه سال ۱۳۷۷، اولین شماره ماهنامه اقتصاد ترابری ایران «ترابران» را منتشر کرد. این ماهنامه از همان سال تا کنون، با همکاری خلاق ترین کارشناسان صنعت حمل و نقل و انجمن های صنفی مرتبط ، به شکل مستمر منتشر شده است. >>

تماس با ما
  • آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، ابتدای خیابان شهید مطهری، روبروی هتل بزرگ تهران، پلاک 492، طبقه سوم
  • شماره تلگرام:‌ 09052640588    
  • تلفن:‌ 88925937 – 88925938
  • تلفن:‌ 88894313 – 88894312
  • ایمیل: tarabaranonline@gmail.com