رسانه اقتصاد ترابری ایران

حمل و نقل هوایی

دوشنبه, 31 مرداد 1401
ایکائو در گزارش ایمنی اعلام کرد:

کاهش 66 درصدی تلفات هوایی در سال 2021

ایکائو گزارش ایمنی سال 202۱ خود را منتشر کرده که تجزیه و تحلیل دقیقی از عملکرد ایمنی جهانی هوانوردی غیرنظامی ارائه می‌دهد و نشان‌دهنده کاهش 9.8 درصدی نرخ سوانح هوایی جهانی است.

به گزارش پایگاه خبری ترابران ، نتایج گزارش منتشر شده نشان‌دهنده کاهش 9.8 درصدی نرخ سوانح هوایی جهانی برای سال گذشته در مقایسه با 2020 است که از 2.14 به 1.93 در هر میلیون کاهش یافته است.

تعداد سوانح منجر به تلفات ثابت ماند

در همین حال، تلفات در سال 2021 نسبت به سال 2020، معادل 66 درصد کاهش یافته، اگرچه تعداد سوانح منجر به تلفات، ثابت مانده است.
خوان کارلوس سالازار، دبیرکل ایکائو گفت: «این نتایج بسیار مثبت و دلگرم‌کننده هستند و مجددا تأیید می‌کنند که حمل‌ونقل هوایی امن‌ترین شیوه حمل‌ونقل حتی در شرایط کنونی جهانی است.»

افزایش 11 درصدی پروازهای تجاری

وی افزود: «پروازهای تجاری برنامه‌ریزی شده در سال 2021 تقریبا 11 درصد افزایش یافت، به بیانی میلیون‌ها پرواز با وجود کمبود منابع و بسیاری از چالش‌های عملیاتی دیگر که خطوط هوایی و فرودگاه‌ها با آن مواجه هستند، در امنیت کامل انجام شد.»

سالواتوره سیاکیتانو، رئیس شورای ایکائو نیز گفت: «عملکرد ایمنی مثبت اکوسیستم هوانوردی به‌عنوان بخشی از توصیه‌های پاسخ به همه‌گیری و بازیابی تعیین‌شده توسط کارگروه هوانوردی شورای ایکائو (CART) در کنفرانس ایکائو مطرح و پذیرفته شد.»

تلاش ایکائو برای دستیابی به پیشرفت‌های ایمنی

گزارش ایمنی همچنین تأکید دارد که ایکائو در پاسخ به روندهای موجود و در حال ظهور، مشارکت نزدیک‌تری با جامعه هوانوردی بین‌المللی برای دستیابی به پیشرفت‌های ایمنی داشته باشد. این تاکید بر بهبود عملکرد ایمنی و کاهش ریسک ایمنی عملیاتی از طریق بهبود استانداردسازی، اجرا و نظارت استوار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *