رسانه اقتصاد ترابری ایران

حمل و نقل عمومی

یکشنبه, 17 تیر 1403
علیرضا زاکانی
مدیریت شهر تهران از عهده و توان زاکانی خارج است؛

کارزار تهرانی‌ها برای برکناری شهردار

شهروندان تهران در کارزاری به دلیل تشدید مشکلات کلانشهر تهران، دست‌اندازی شهرداری به پارک قیطریه، عدم گسترش فضای سبز و ناکارآمدی زاکانی، خواستار برکناری شهردار تهران شدند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ترابران، شهروندان تهران در کارزاری با اشاره به مشکلات کلانشهر تهران، علیرضا زاکانی را مرد میدان عمل شهرداری تهران تشخیص نداده و خواستار برکناری او شده‌اند. کارزار برکناری شهردار تهران که از طرف ملت ایران، مردم تهران و دوستداران محیط‌زیست با هشتگ «#شهردار_خوب_کجاست» تدارک دیده شده است از 22 فروردین ماه 1403 آغاز شده و تا 31 شهریور 1403 ادامه دارد. تاکنون حدود 71 هزار نفر آن را امضا کرده‌اند.

در متن این کارزار چنین آمده است: «شهروندان تهرانی محق به داشتن شهرداری هستند که توانایی ساختن پارک‌های جدید و افزایش سرانه فضای سبز را داشته باشد. آن‌هم در کلانشهری که در بیشتر روزهای سال از هوای آلوده و بمباران شیمیایی ناشی از بنزین غیر استاندارد پتروشیمی و خودروهای فرسوده و بی‌کیفیت داخلی رنج می‌برد و هر ساله هزاران نفر بر اثر بیماری‌های تنفسی و قلبی جان می‌دهند و تعداد زیادتری مخصوصاً از جامعه زنان کشور بر اثر بی‌تحرکی ناشی از کمبود و نبود فضای سبز کافی و پیست دوچرخه‌سواری دچار انواع بیماری‌های جسمی و روحی و اضافه وزن و افسردگی می‌شوند؛ در حالی‌که مسئولین شهری و کشوری هیج عزم و تدبیری برای حل این معظلات بزرگ زیست محیطی و خسارت‌های مادی و جانی ندارند و شهردار تهران به جای توسعه فضای سبز پارک‌ها میل وافری به تراکم‌فروشی و پارک‌خواری و تغییر کاربری فضای سبز پارک‌های موجود به مسجد و هتل و برج و رستوران و شهربازی و فضاهای اداری و تجاری و کسب درآمد از پارک‌ها دارد.»

در این کارزار تاکید شده است: «بان حال مردم تهران خطاب به ایشان این است که ما را به خیر تو امید نیست شر مرسان! اگر نمی‌توانی پارک‌های جدیدی برای رفاه مردم بسازی و سرانه ناچیز فضای سبز را توسعه دهی، لااقل دست از سر پارک‌های موجود بردار و به فضای سبز آنها دست‌درازی و درختان را قطع نکند.»

در این کارزار با طرح برکناری شهردار تهران، نوشته شده است: «‏شهردار خوب شهرداری است که خادم مردم و تابع خواست اکثریت شهروندان باشد، نه شهرداری که برای مردم شمشیر از رو ببندد و با آن‌ها از موضع لجبازی و قلدری برخورد و بر خلاف میل آن‌ها عمل کند. تهران کلانشهری پر مسئله است و اداره آن مسئولیتی سنگین است که شهرداری دانشمند و توانمند و با فکر و با تجریه می‌طلبد که از عهده و توان آقای زاکانی خارج است. ایشان به تجربه ثابت کرده که مرد این میدان نیست و از عهده این مسئولیت سنگین بر نمی‌آید.‌ لذا از آن شورای محترم انتظار می‌رود تا بار این مسئولیت سنگین را از روی دوش ایشان برداشته و بر دوش اهلش بگذارد. تهران پس از انقلاب شهرداران و مدیران شایسته و توانمندی به خود دیده که همگی حی و حاضر برای خدمت به شهر و شهروندان‌ هستند. مملکت قحط‌الرجال نیست و با وجود افراد صالح و شایسته گذاشتن افراد ناتوان در مسئولیت‌های بزرگ به مثابه خیانت در امانت و ایراد خسارت به کشور و مردم و باعث مدیونی و خسران دنیا و آخرت است‌.»

تعداد دیدگاه‌ها: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *