دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

همگامی ایران و روسیه برای تشکیل شرکت‌های لجستیکی

در سیزدهمین کارگروه حمل‌ونقل بین ایران و روسیه، شرکت‌های حمل‌ونقل دریایی و پایانه‌های بندری ایران برای همکاری با روسیه اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه خبری ترابران به نقل از  سازمان بنادر ودریانوردی، مدیرکل ترانزیت و تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به برگزاری سیزدهمین کارگروه حمل‌ونقل بین ایران و روسیه در تاریخ‌های ۷ و ۸ تیرماه در مسکو، گفت: «این نشست با حضور نمایندگان بخش خصوصی و دولتی، شقوق حمل و نقل از بخش‌های دریایی، جاده‌ای، ریلی و هوایی و زیرساخت برگزار شد.»

خسرو سرایی با بیان اینکه در این نشست، موضوعات فنی و عملیاتی کریدور شمال – جنوب با جزئیات کامل مورد بحث و بررسی قرار دادند، افزود: «راهکارهای عملیاتی برای توافق‌های گذشته نیز مورد بررسی کارشناسی قرار گرفت.»

به گفته مدیرکل ترانزیت و تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی، در سیزدهمین کارگروه حم‌ ونقل بین ایران و روسیه، دیجیتال کردن حمل‌ونقل بین دو کشور و در کل مسیر کالاهای ترانزیتی در کریدور شمال-جنوب، تاسیس شرکت های مشترک لجستیکی بندری و دریایی، استاندارد کردن رویه‌های مرزی خصوصا در بنادر، سرمایه‌گذاری متقابل طرف‌های روسی و ایرانی در بنادر یکدیگر مطرح شد.

سرایی با اشاره به اعلام آمادگی کامل بخش خصوصی و شرکت‌های حمل‌ونقل دریایی و پایانه‌های بندری ایران برای سرمایه‌گذاری، خاطرنشان کرد: «چگونگی و نحوه عقد قرارداد در زمینه‌های مختلف مورد بررسی دو طرف قرار گرفت.»

برچسب ها:
دسته بندی: لجستیک و ترانزیت
تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه مطبوعاتی نشریران در آذرماه سال ۱۳۷۷، اولین شماره ماهنامه اقتصاد ترابری ایران «ترابران» را منتشر کرد. این ماهنامه از همان سال تا کنون، با همکاری خلاق ترین کارشناسان صنعت حمل و نقل و انجمن های صنفی مرتبط ، به شکل مستمر منتشر شده است. >>

تماس با ما
  • آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، ابتدای خیابان شهید مطهری، روبروی هتل بزرگ تهران، پلاک 492، طبقه سوم
  • شماره تلگرام:‌ 09052640588    
  • تلفن:‌ 88925937 – 88925938
  • تلفن:‌ 88894313 – 88894312
  • ایمیل: tarabaranonline@gmail.com