رسانه اقتصاد ترابری ایران

سه شنبه, 4 آبان 1400

لزوم برخورد با خودروهای دودزای شهرداری و راهور

عضو شورای ششم شهر تهران با تأکید بر لزوم برخورد با خودروهای دودزای شهرداری و راهور گفت: پلیس در برخورد با خودروهای آلاینده تمایزی میان خودروهای شهروندان و سازمانی و دولتی قائل نشود.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، سید احمد علوی، عضو شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود در جلسه هجدهم شورای ششم شهر تهران بر لزوم دریافت معاینه فنی و تعمیر خودروهای دودزای شهرداری، سازمان ها و پلیس تأکید کرد.

وی با اشاره به گزارش های هواشناسی مبنی بر کم بارش بودن پاییز امسال گفت: همانگونه که آمار و اطلاعات نشان می دهد از ابتدای سال تا امروز تنها 2 روز هوای پاک در تهران داشتیم و اکنون که به ماه هایی که به گواهی آمار در سالهای گذشته آلوده ترین روزهای پایتخت را رقم زدند نزدیک می شویم لازم است که از عزیزان راهنمایی و رانندگی درخواست کنم تا با جدیت بیشتر به برخورد با خودروهای آلاینده بپردازند و در جریمه و توقیف خودروهای فاقد معاینه فنی عزم بیشتری داشته باشند.

وی با اشاره به دودزا بودن خودروهای شهرداری مخصوصا خودروهای حمل زباله خاطر نشان کرد: متاسفانه بعضا در موارد متعدد مشاهده شده است که خودروهای خود شهرداری مخصوصا خودروهای سنگین و خودروهای حمل زباله، خودروهای سازمان ها و نهادهای دولتی و همینطور خودروهای سنگین راهنمایی و رانندگی با وجود آلایندگی زیاد به راحتی در شهر تردد می کنند.

این عضو شورای شهر تهران خطاب به مسئولان ذی ربط گفت: لازم است که مسئولان نسبت به تعمیر این خودروها اقدام کنند و پلیس هم در برخورد با خودروهای آلاینده تمایزی میان خودروهای شهروندان و سازمانی و دولتی قائل نشود.

وی همچنین به آلایندگی کارخانه های اطراف تهران اشاره کرد و افزود: همکاران محیط زیست و مسئولان مرتبط نیز نسبت به فعالیت کارخانه های اطراف تهران اقدامات لازم و مراقبت ها را داشته باشند تا میزان آلایندگی به حدی نرسد که مدارس باز نشده، بار دیگر تعطیل شوند.

علوی تدکید کرد: دوستان آلودگی هوا شوخی بردار نیست، سال گذشته که هم منع تردد شبانه بود و هم دورکاری ها برقرار و ترافیک کمتر از امسال، کم شاهد روزهای آلوده در تهران نبودیم. امسال دورکاری ها لغو شده، مدارس در آستانه بازگشایی هستند و هم اکنون نیز شاهد ترافیک سنگین در تهران هستیم، بنابراین لازم است که تمام تلاش خود را برای کنترل آلودگی هوا به کار بگیریم.

 

منبع خبر:فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *