دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۴۰۱

لغو قرعه‌کشی خودرو تا اطلاع ثانوی؛

سامانه قرعه‌کشی خودرو تایید امنیتی نداشت

بر اساس نامه‌نگاری معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت مشخص شد که سامانه یکپارچه تخصیص خودرو تایید فنی و امنیتی نداشته و دفتر فناوری داده وزارت صمت هم مسئولیت تایید و نظارت بر حسن اجرای این سامانه را نپذیرفته بوده است.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، نسخه سامانه‌ای که به‌منظور کوتاه کردن دست دلالان و حذف تخلفات راه‌اندازی شده بود، حالا با نامه دو تن از معاونان وزارت صمت پیچیده شد. نامه سید مهدی نیازی، معاون وزیر صمت به منوچهر منطقی، معاون صنایع حمل‌و‌نقل وزیر صمت حاکی از آن است که این سامانه صلاحیت فنی و امنیتی و آمادگی را لازم برای اجرای قرعه کشی خودرو نداشته است و هنوز هم ندارد. بر همین اساس در آن نامه تاکید شده است که فعلا از طریق این سامانه قرعه کشی انجام نشود.

در متن این نامه چنین آمده است :

«همان‌گونه که در جلسات کارشناسی، پیش از دوره اول قرعه‌کشی خودروها به‌واسطه سامانه جدید یکپارچه تخصیص خودرو به استناد صورتجلسات مربوطه به وضوح اعلام شد، دفتر فناوری داده، اطلاعات و امنیت فضای مجازی با توجه به شرایط فعلی انتخاب پیمانکار، عدم عقد قرارداد با وزارتخانه، عدم مالکیت سامانه و همچنین عدم ورود در تحلیل فرایند تخصیص، امکان پذیرش مسئولیت درباره تایید و نظارت بر حسن اجرای این سامانه را ندارد و صرفا در این شرایط، امکان ارائه مشورت فنی در جلساتی که در این رابطه برگزار می‌شود وجود دارد.

لازم به ذکر است؛ در صورت واگذاری رسمی مسئولیت‌های مربوطه به مباحث فنی سامانه مذکور، مواردی از جمله انتخاب پیمانکار، اجرا، و پیاده‌سازی و تست همه‌جانبه سامانه، نیازمنده طی مراحل فنی و کارشناسی موضوع بوده و تحلیل فرآیند‌ها و زیرساخت‌های مربوطه نیز می‌بایست تعیین تکلیف شود.

از طرفی با توجه به حساسیت و اهمیت این سامانه، زیرساخت‌های ارتباطی، سخت‌افزاری، و نرم‌افزاری و امنیتی مناسبی می‌بایست تدارک شود که تامین آنها اعتبار متناسب خود را نیاز دارد که می‌بایستی در چارچوب ردیف‌های مرتبط طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای سال جاری پیش‌بینی شده و تخصیص یابد.

لذا پیشنهاد می‌شود برای قرعه کشی آتی از طریق سامانه مزبور، فعلا موارد و نقطه نظرات مرکز افتا ریاست‌جمهوری به‌طور ویژه از آن مرجع درخواست و پس از دریافت و آماده‌سازی سامانه مطابق آن موارد نسخه نهایی به‌منظور تست و ارزیابی فنی در اختیار یکی از آزمایشگاه‌های حائز صلاحیت تحت نظارت مرکز افتا قرار داده شود و قرعه‌کشی به بعد از آن زمان موکول شود. دفتر فناوری داده اطلاعات و فضای مجازی آماده همکاری برای موارد ذکر است.»

برچسب ها:
دسته بندی: صنعت خودروسازی
تبلیغات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

گروه مطبوعاتی نشریران در آذرماه سال ۱۳۷۷، اولین شماره ماهنامه اقتصاد ترابری ایران «ترابران» را منتشر کرد. این ماهنامه از همان سال تا کنون، با همکاری خلاق ترین کارشناسان صنعت حمل و نقل و انجمن های صنفی مرتبط ، به شکل مستمر منتشر شده است. >>

تماس با ما
  • آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، ابتدای خیابان شهید مطهری، روبروی هتل بزرگ تهران، پلاک 492، طبقه سوم
  • شماره تلگرام:‌ 09052640588    
  • تلفن:‌ 88925937 – 88925938
  • تلفن:‌ 88894313 – 88894312
  • ایمیل: tarabaranonline@gmail.com