رسانه اقتصاد ترابری ایران

فناوری

دوشنبه, 28 شهریور 1401
در نمایشگاه خودروی دیترویت در آمریکا رخ داد؛

رونمایی از نخستین موتورسیکلت پرنده در جهان

نخستین موتورسیکلت پرنده جهان روز پنجشنبه در نمایشگاه خودروی دیترویت در ایالات متحده آمریکا به معرض دید عموم گذاشته شد و این بدان معنا است که ممکن است به زودی روزی فرا برسد که به جای خودرو سوار وسیله‌ نقلیه‌ای شبیه پهپاد شویم.هاوربایک ساخته شده توسط یک استارت‌آپ ژاپنی که می‌تواند ۴۰ دقیقه پرواز کند

چَد سات، رئیس سالن‌های خودرو و موتور نمایشگاه دیترویت یکی از اولین افرادی بود که هاوربایک ژاپنی را آزمایش کرد و با آن به پرواز درآمد.

او پس از انجام این آزمایش گفت: «عالی است! البته با کمی دلهره همراه است اما من خیلی هیجان زده بودم. من به معنای واقعی کلمه مضطرب بودم و احساس می‌کردم یک بچه کوچک هستم.»

استفاده از پهبادها برای حمل‌ونقل در آینده‌ای نزدیک

رئیس نمایشگاه دیترویت با اعلام اینکه ظرفیت و پتانسیل بالایی برای هاوربایکِ «ایکس‌توریسمو» متصور است، تصریح کرد: «فکر می‌کنم ما در آینده به ارائه کالاها و خدمات، شاید با استفاده از پهپادها روی بیاوریم. اینکه از فرودگاهی به فرودگاه دیگر بروید در دنیای امروز در دسترس است اما من مشتاقم ببینم چه زمانی می‌شود از محله‌ای به محله‌ی دیگر پرواز کرد.»

«اروینس تکنولوژی» نام استارت آپ ژاپنی است که این هاوربایک را طراحی کرده است؛ این شرکت نوآفرین کار خود را ابتدا با طراحی پهپادها و وسایل نقلیه هوایی بدون سرنشین آغاز کرده بود.

فروش این هاوربایک یا موتورسیکلت پرنده در حال حاضر در ژاپن آغاز شده و نمونه کوچک‌تر آن قرار است سال ۲۰۲۳ در ایالات متحده به قیمت ۷۷۷ هزار دلار به مشتریان عرضه شود.

شیوهی کوماتسو، مدیرعامل این استارت آپ به رویترز گفت که شرکت تحت هدایت او امیدوار است تا سال ۲۰۲۵ هزینه لازم برای خرید یک مدل الکتریکی کوچکتر هاوربایک را به ۵۰ هزار دلار کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *