رسانه اقتصاد ترابری ایران

حمل و نقل دریایی

سه شنبه, 12 تیر 1403
مدیرعامل مرسک:

چالش‌های دریای سرخ همچنان ادامه دارد

مدیرعامل شرکت حمل و نقل مرسک اعلام کرده است که اختلالات در حمل و نقل کانتینری از طریق دریای سرخ که به دلیل حملات نظامیان حوثی  رخ داده، تا سه‌ماهه سوم سال۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، به دنبال حملات حوثی‌ها به کشتی‌های تجاری در دریای سرخ، مرسک و دیگر شرکت‌های حمل و نقل، برای جلوگیری از این حملات، مسیر کشتی‌های خود را به دور دماغه امید نیک در آفریقا تغییر داده‌اند. این تغییر مسیر منجر به افزایش زمان سفر و در نتیجه افزایش نرخ حمل و نقل برای آنان  شده است.

در همین زمینه، ونسان کلرک، مدیرعامل شرکت حمل و نقل مرسک اعلام کرده است که ماه‌های آینده برای شرکت‌های حمل و نقل و کسب‌وکارها چالش‌برانگیز خواهد بود.

مدیرعامل مرسک در یک رویداد آنلاین با مشتریان، گفته است: «هرچه این وضعیت طولانی‌تر شود، هزینه‌های ما بیشتر در ساختار حمل و نقل نهادینه خواهد شد.»

کلرک افزود: «هنوز مشخص نیست چه مقدار از این هزینه‌ها قابل بازیابی است و برای چه مدت این وضعیت ادامه خواهد داشت. نرخ‌های بالاتری که ‌اکنون مشاهده می‌شود، موقتی هستند.»

مرسک همچنین پیش‌بینی می‌کند که این تغییرات باعث شود که برخی از کشتی‌ها از نظر اندازه و تعداد متفاوت از آنچه معمولاً در یک خط حمل و نقلی استفاده می‌شود، باشند. این موضوع توانایی پاسخگویی به تقاضای موجود را کاهش خواهد داد.

منبع خبر: سی نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *