رسانه اقتصاد ترابری ایران

دوشنبه, 17 آبان 1400

تهاتر نفت با 1200 اتوبوس برای تهرانی ها

شهردار تهران گفت: قرار شد از ۳۶۰۰ دستگاه اتوبوسی که قرار است با تهاتر نفت وارد کشور شود ۱۲۰۰ دستگاه به تهران برسد که این عدد قابل اعتنایی است.

به گزارش پایگاه خبری ترابران، علیرضا زاکانی صبح امروز در مراسم رونمایی از ۱۱۰ دستگاه اتوبوس با بیان این‌که موضوع حمل و نقل عمومی یک موضوع حیاتی است چرا که علاوه بر این‌که با رفاه و آسایش مردم ارتباط نزدیک دارد بر کاهش ترافیک اثرگذار است، گفت: موضوع حمل و نقل تهران با فرسودگی شدیدی روبه‌رو است و به نظرم ارائه خدمات عمومی به مردم هم باید در شهرداری و هم در بخش خصوصی مورد توجه و عنایت قرار گیرد و از این منظر آغاز کارمان را با ورود ۱۱۰ دستگاه اتوبوس شروع کردیم اما این یک شروع است و امیدواریم بتوانیم این راه را ادامه بدهیم.

وی با بیان این‌که از ۱۷۵ دستگاه اتوبوس خریداری شده امروز ۱۱۰ دستگاه وارد شده و تا پایان ماه مابقی اتوبوس‌ها نیز وارد چرخه حمل و نقل می‌شوند، اظهار کرد: جریان خدمت بدین‌جا ختم نمی‌شود و خبر خوبی برای مردم تهران دارم؛ چرا که دولت بعد از ۱۰ الی ۱۲ سال که به تعهدات خود در مورد شهرداری‌ها عمل نمی‌کرد، عمل کرده و طبق توافق با وزیر کشور توسعه ناوگان حمل و نقل به ویژه اتوبوس را در دستور کار قرار داده‌ایم و قرار شد از ۳۶۰۰ دستگاه اتوبوسی که قرار است با تهاتر نفت وارد کشور شود ۱۲۰۰ دستگاه به تهران برسد که این عدد قابل توجهی است.

شهردار تهران با بیان این‌که مقرر شد دولت نسبت به اورهال ۲۰۰۰ دستگاه اتوبوس کمک کند، گفت: با جمع اتوبوس‌هایی که قرار است وارد شود و همچنین اتوبوس‌های فعال امیدواریم به اوج فعالیت ناوگان اتوبوسرانی که ۵۷۰۰ دستگاه بود برگردیم.

وی با بیان این‌که در کنار سیاست بازگشت به روزهای اوج، مسیر ثانویه‌ای را در نظر گرفته‌ایم که حرکت به سمت بکارگیری اتوبوس‌های برقی است، تصریح کرد: این اتوبوس‌ها آلایندگی ندارند و فعالیت این اتوبوس‌ها امکان زیادی را به تهران می‌دهد و یک جهش محسوب می‌شود.

زاکانی با بیان این‌که راه را با ۱۱۰ دستگاه اتوبوس آغاز کردیم و با تلاش شبانه‌روزی می‌خواهیم به اهدافمان برسیم گفت: همچنین هفته آینده با ۱۶ شرکت بخش خصوصی قرار ملاقات داریم تا بتوانیم با رویکرد بهتری کار را با آنها ادامه دهیم.

 

منبع خبر:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *